Téma: Nebankovka POHOTOVOSŤ

POHOTOVOSŤ s.r.o. začala vykonávať svoju činnosť na Slovensku v roku 2001. Peniaze požičiavala zvyčajne klientom, ktorí ekonomickú nevýhodonosť pôžičky nevedia posúdiť alebo boli v zložitej životnej situácii.

V minulosti svojich dlžníkov šikanovali trestnými konaniami, nesplatiteľnými exekúciami a neúmerným navyšovaním dlhov.

Spotrebiteľom poskytovali predražené pôžičky uvádzaním nesprávnej nákladovej miery úveru (RPMN).

Biznis nebankoviek označila štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, že cit.  „funguje ako mafia„.

Spotrebiteľské Centrum spustilo kampaň Pohotovosti už nezaplatím ani cent a začalo pripravovať návrh na vyhlásenie konkurzu nebankovky. Začo sa mu nebankovka vyhrážala žalobami, nakoľko podľa svojich tvrdení je platobne schopná. V priamom rozpore s tým je však skutočnosť, že nebankovka dlží Justičnej pokladnici skoro milión eur na súdnych poplatkoch.

Bežný účet a platby Exekúcia GDPR Internet Konkurz Letecká doprava Likvidácia nebankovky Provident Financial Nebankovka POHOTOVOSŤ Odborné posúdenie Odstúpenie od zmluvy Poistenie Povinné zmluvné poistenie (PZP) Rapid life životná poisťovňa Reklamácia Roaming - V EÚ ako doma Ročné vyúčtovanie 2017 Sporenie a investovanie Spotrebiteľský úver SVB Univerzálna služba Upomínacie konanie Zájazd Železničná doprava