Téma: Roaming – V EÚ ako doma

Roamingové služby umožňujú využívanie služieb mobilného oberátora v zahraničí. Roaming v krajinách Európskej únie je regulovaný, čo v praxi znamená, že strop roamingových poplatkov bol prvý raz zavedený v roku 2007 a odvtedy sa znižuje.

Európska únia avizuje, že chce pre operátorov zaviesť povinnosť, aby zákazníkom ponúkli balíky „v cudzine ako doma“, ktoré by platili v celej EÚ alebo by museli umožniť výber iného poskytovateľa roamingových služieb bez zmeny pôvodnej SIM karty.

O aktuálnej ponuke roamingových služieb je najlepšie informovať sa u konkrétneho operátora, ktorý zväčša poskytuje zoznam roamingových partnerov vo svete.

Bežný účet a platby Exekúcia GDPR Internet Konkurz Letecká doprava Likvidácia nebankovky Provident Financial Nebankovka POHOTOVOSŤ Odborné posúdenie Odstúpenie od zmluvy Poistenie Povinné zmluvné poistenie (PZP) Rapid life životná poisťovňa Reklamácia Roaming - V EÚ ako doma Ročné vyúčtovanie 2017 Sporenie a investovanie Spotrebiteľský úver SVB Univerzálna služba Upomínacie konanie Zájazd Železničná doprava